Ürünlerimiz

 

» Isı Yalıtımlı Cam
Isıcam

 

 

» Buz Cam

Şeffaflığın ve gizliliğin aynı anda yaşanmasına imkan veren buzlu camlar, iç ve dış mekan tasarımlarında zengin bir yapı malzemesi olarak mekanlarımıza yeni boyutlar katar. Buzlu camlar; ev dekorunda (iç kapı camı, mutfak-banyo dolap kapakları, duşakabin, sürgü dolap camı, sehpa-masa camı), ofislerde (ara bölme camı, dolap kapak camı, raf camı), mağaza, otel, restoran ve kafelerde (tezgah, raf camı, ara bölme camı, dolap kapak camı, mobilya camı, vitrin yan panelleri), şehir mobilyalarında, sosyal ve endüstriyel yapılarda, asansörlerde, balkon ve merdiven korkuluklarında uygulanabilir. Ayrıca, basınç ve ısıl kırılmalara karşı temperlenerek daha dayanıklı hale getirilebilirler. Böylece, monte edilen buzlu camların, muhtemel kırılmalarda 6-7 mm³ büyüklükte parçalara ayrılması sağlanmış ve insan ve mal güvenliğine zarar vermesi önlenmiş olur. Salt Cam, buzlu camları; Elit Glass Serisi, Klasik Buzlu Camlar ve Dekoratif Camlar olarak üç grupta sunar.

 

 

 

» Düz Cam
FLOAT CAM
ŞİŞECAM tarafından üretilen "Float cam", mimari amaçlarla cam kullanımında temel üründür.
Float cam, cam eriyiğinin erimiş kalay üzerinde yüzdürülmesi (floating) suretiyle üretilir.
Bu proses camın iki yüzünün birbirine paralel ve hatasız olmasını sağlar.

HELIO® füme, HELIO® bronz, HELIO® yeşil ve HELIO® mavi ŞİŞECAM'ın ergitme prosesi öncesi,
cam harmanına renklendirici katkıların ilavesiyle elde edilen harmandan renkli camlarıdır.
Muhtelif renklerdeki HELIO®serisi, yalınkat camlamalarda ve yalıtım camı kombinasyonlarında düşük yansıtmalı
güneş kontrol kazançları sağlarken, güneş ve ısı kontrol kaplamalı camlar ile ayna üretiminde alt cam olarak da kullanılabilirler.

Harmandan renkli camların kalınlıkları arttıkça renkleri koyulaştığından, aynı yapının cephelerinde kullanıldığında HELIO® kalınlığı sabit tutulmalıdır.

RENKLİ DÜZ CAM

Helio; füme, bronz ve yeşil, ergitme prosesi öncesi, cam harmanına renklendirici katkıların ilavesiyle elde edilen harmandan renkli camlardır.
Muhtelif renklerdeki Helio serisi, yalınkat camlamalarda ve yalıtım camı kombinasyonlarında
düşük yansıtmalı güneş kontrol kazançları sağlarken, güneş ve ısı kontrol kaplamalı camlar ile ayna üretiminde alt cam olarak da kullanılabilir.
Harmandan renkli camların kalınlıkları arttıkça renkleri koyulaştığından, aynı yapının cephelerinde kullanıldığında Helio kalınlığı sabit tutulmalıdır.

 

 

» Aynalar

AYNA:HAYATA AYDINLIK,MEKANA FERAHLIK KATAR RENK:RENKSİZ,FÜME,BRONZ,YEŞİL,MAVİ PEMBE EBAT:MAXSİMUM 250X321 ÜRETİM STANDARDI TS 5229 EN 1036 Ayna mimaride çokça kullanılan ama aynı zamanda aydınlatıcı özelliği ile mekanı aydınlatan, büyütüp genişleterek, yükselterek, derinleştirerek zenginleştiren bir malzemedir. Optik yanılgılar kullanılarak gerçekleştirilen ayna uygulamasının teknik başarısı, ulaşılmak istenen dekoratif amaçların kalıcılığını sağlaması ve bütünlemesi açısından çok önemlidir. Flotal ayna, dünyanın en kaliteli camı olan Float camdan üretilir. Trakya Cam tesislerinde üretilen float cam, Cam İşleme Sanayi A.Ş. tesislerinde dünyanın en ileri teknolojisi kullanılarak flotal aynaya dönüştürülür. Üretim bandına giren float camlar tam otomatik üretim sonucu yıkama, parlatma, gümüş kaplama, bakır kaplama, iki kat perde sistemleri ile boyama ve kurutma aşamalarından geçerek flotal ayna haline gelir. Mekanlara yepyeni boyutlar ve zenginlikler kazandıran flotal ayna, arkasına emniyet kaplaması uygulanarak daha önce uygulanılmayan birçok yerde güvenle kullanılır hale gelmiştir. İnsan trafiğinin yoğun olduğu, taşıma ve çarpmaların olabileceği tüm iç mekanlar, çocuk yuvaları, okullar, hastaneler, lokantalar, bar ve diskotekler, spor salonları, bale stüdyoları, güzellik salonları, süpermarketler, giyim mağazaları, tiyatro ve sinema gibi yerlerde emniyetle kullanılmaktadır. Flotal aynanın arka yüzüne emniyet filmi kaplanmasıyla elde edilen `Flotal Emniyet Aynası` herhangi bir sebeple kırılsa dahi kırılmaz, dökülmez.

 

» Cam Kapı

 

» Cam Lavabolar

 

» Cam Tuğla

Lara serisi olan cam tuğla ve parkeler, DIN üretim standardına göre üretilir. Çimento harcı ile örülen cam tuğlaların ısı iletim katsayısı ortalama 2,8 W/m² K, ses yalıtım değeri 38-40 dB, ışık geçirgenliği ise gün ışığı cam tuğla ile örülen duvara dik geldiğinde desene bağlı olmak üzere ortalama %75`dir. Katmanlı olmaları ve yapılarında kullanılan yardımcı malzemeler sayesinde darbelere karşı dayanıklıdır. DIN 4102`ye göre G Sınıfı Yangın Camlaması Kategorisine giren cam tuğla duvarlar tek duvarlarda 60, çift duvarlarda 120 dakika boyunca alev ve dumanı engeller. Asma ve bodrum katlar, ışıklıklar, karanlık koridor ve sahanlık döşemeleri ve benzeri özel çözüm gerektiren mekanların kapatılmasında cam tuğlalar eşsiz bir işlevsel ve dekoratif üründürler. Betonarme döşemelerin bünyesinde ve özellikle küçük ölçekli kullanımlarda, metal profillerde uygulanabilir. Cam parkeler 20x20x2,5 cm ebatlarındadır ve bir pakette 10 adet olarak verilir. Cam tuğlaların ebadı 19x19x8 cm`dir ve bir pakette 5 adet bulunur.


» Dekoratif Cam

Sınırsız düşüncenin ürünü olan dekoratif camlar, yaşamınıza güzellik katmak için tüm desen ve renk çeşitleriyle beğeninize sunulmaktadır. Dekoratif camlar, iç ve dış dekorasyonda, duşakabin camı, emniyet camı, mobilya camı gibi her türlü konstrüksiyonda uygulanabilir. Dekoratif camların her deseninde transparan seçeneği sunulmaktadır. Bunun dışında standart renkler beyaz, bronz ve fümedir. Tasarımcının isteğine bağlı olarak özel desen ve renkler de çalışılabilmektedir. Ayrıca, basınç ve ısıl kırılmalara karşı temperlenerek daha dayanıklı hale getirilebilirler. Böylece, monte edilen buzlu camların, muhtemel kırılmalarda 6-7 mm³ büyüklükte parçalara ayrılması sağlanmış ve insan ve mal güvenliğine zarar vermesi önlenmiş olur.

 

» Fotoselli Kapılar

 

 

» Füzyon Cam

 

 

» Güvenlik Camları
KONTRA SALDIRI KURŞUNA DAYANIKLILIĞI ARTIRILMIŞ CAMLAR Kontra saldırı üniteleri can ve mal güvenliğinin sürekli gündemde olduğu bankalar, karakollar, müzeler, askeri binalar, psikiyatri koğuşları, kuyumcular gibi yerlerde kullanım amacına uygun olarak üretilmiş, denenmiş ve kalibre edilmiştir. Bu ürünleri amacı, suçun önlenmesi, suçlunun caydırılması ve suçlunun eylem sonrasında yakalanmasının kolaylaştırılmasıdır. Kontra saldırı camları PVB veya polikarbonat ana katmanlı laminasyonlu birleşimlerdir. Gerektiğinde cam plakalar temperli olarak da kullanılabilir. Bu tür camların toplam direnci, cam taşıyıcısının özellikleri ile de yakından ilgilidir. Kontra saldırı üniteleri darbeye dayanıklı olanlar, istenmeyen geçiş ve hırsızlığa karşı dayanıklı olanlar ve ateşli silahlara karşı dayanıklı olanlar şeklinde üç kategoriden oluşur.

 

» Jaluzili Sistemler

ALÜMİNYUM JALUZİ:
Ev ve işyerleriniz için dekoratif ve pratiklik sağlayan jaluzi sistemlerimiz, istediğiniz ölçü ve renkli malzemelerle montajı yapılıp, anahtar teslimi olarak sunulmaktadır.
Jaluzilerimizin 16 mm ve 25 mm olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Tavan veya duvara monte edilebildiği gibi sadece camı kapatacak şekilde doğramaya monte edilebilmektedir.

AHŞAP JALUZİ:
Doğal ahşap jaluziler ile mekanınıza ahşabın sıcaklığını taşıyabilirsiniz. Bulunduğu mekana kişilik katan uygulamalarla ahşap jaluzilerimiz hem ışığı süzecek, hemde sizi meraklı gözlerden uzak tutacaktır.
Dönmeye ve ısıya karşı son derece dayanıklı olan ahşap jaluzilerimiz için mobilya ve doğramalarınıza uygun renk seçenekleri bulunmaktadır.

 

» Katlanır Sistemler

Sistemimizde 8mm kalınlıkta temperli cam kullanılır. Standart en 500mm-700mm'dir. Camlar standartta şeffaftır. Ayrıca opsiyonel olarak şişecam standartlarında olmak üzere renkli cam seçeneklerimiz de mevcuttur. (Füme, bronz, yeşil, vb.)

Sistemimizde 3mm et kalınlığına sahip alüminyum profiller kullanılır, elektrostatik toz fırın boya ile renklendirilebilir.

 

» Küpeşte - Korkuluk

 

 

» Kış Bahçesi

Kış Bahçesi Sistemleri bir çok nedenlerden dolayı günümüzün vazgeçilmez gereksinimlerinden biri olmuştur, şöyle ki:


Bahçenizde yaşanacak bir alan yaratır.
Isı, ışık ve hava koşullarının düzenlenip dengelenmesi sebebi ile bitkilerinizin yaşamı için mükemmel bir ortam oluşturur.
Güzide mevsimler kış bahçenizde hiç bitmez
Güneş ısısını muhafaza etmesi, depolaması, bitişik odalarda sirküle etmesi gibi avantaj ve özelliklerinden dolayı evinizin ısı dengesini mükemmel biçimde sağlar.
Ses yalıtımına da yardımcı olur.

 

» Panelduş

Panelduş'lar hangi model olursa olsun, nem ve suya dayanıklı en kaliteli malzemelerden üretilir. Kullanım yerlerine göre en iyi cins alüminyum profil, elektrostatik boya, polistrilen levhalar, kaliteli fitiller ve işlevini yıllarca sürdüren rulmanlar kullanılır. Panelduş'ta kabin camlarına ayrı bir önem verilir. Tüm modellerde kırılmaya karşı dayanıklı özel üretim tamperli cam ve dayanıklı malzemeden üretilmiş bağlama aksamları kullanılır. Panelduş için hijyen daima en önde gelir. Tüm modellerde; mikrop ve bakteri üremesine engelleyen kapalı ray sistemi ve antibakteriyel silikonlar kullanılır.